Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KONTENT x “Największy na świecie drewniany coaster” Kosendy x Premiera #17 x STYKI

10. lipca | 16:00 - 19:00

Drogie, Drodzy,
po raz pierwszy od długiego czasu mamy okazję zaprosić Was na aż dwa KONTENTowe wydarzenia, które odbędą się w ramach Pasma OFF Festiwalu Miłosza. Będą to premiera książki Patryka Kosendy „Największy na świecie drewniany coaster” oraz spotkanie poetów, poetek, krytyczek i krytyków wokół 17 numeru KONTENTu w ramach naszego tradycyjnego już cyklu krótkich poetycko – krytycznych rozmów „Styki”.
Zobaczymy się jak zwykle w De Revolutionibus Books&Cafe przy ulicy Brackiej 14! O godzinie 16:00 rozpocznie się prezentacja najświeższej KONTENTowej książki: spotkanie z Patrykiem Kosendą poprowadzi Paweł Kaczmarski.
O 18:00 natomiast będziemy mieli okazję wspólnie posłuchać wierszy z 17, urodzinowego numeru KONTENTu oraz wziąć udział w dyskusji wokół „styków”.
STYKI to mini-spotkania autorskie, podczas których autorzy i autorki publikujący w KONTENCIE prezentują swoją twórczość oraz rozmawiają z krytykami i krytyczkami, którzy komentowali ich utwory. W ten sposób dociekamy tego, co wydarza się na styku krytyki i literatury.
Patryk Kosenda (ur. 1993) – współzałożyciel i redaktor magazynu arti-kulti „Stoner Polski”. Autor książki poetyckiej Robodramy w zieleniakach (Korporacja Ha!art, 2019), za którą spił małe piwko w ramach Nagrody Literackiej Browar. Właśnie ukazała się jego druga książka pt. Największy na świecie drewiany coaster (Kontent, 2021). Tata Fazusi, Tolka i Rabana.
Paweł Kaczmarski – krytyk literacki z Wrocławia, (współ)redaktor
„8. Arkusza” – dodatku młodopoetyckiego do miesięcznika „Odra” – oraz magazynu
przekładowego „Widma”. Redaktor „Praktyki Teoretycznej” oraz działu poetyckiego
„Nowego Obywatela”.

Szczegóły

Data:
10. lipca
Czas:
16:00 - 19:00
Wydarzenie kategorie:
,

Miejsce

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Polska