Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Na nowo śmieci – spotkanie z Julią Wizowską

10. listopada | 18:00 - 19:00

Zapraszamy na spotkanie z Julią Wizowską, jak sama o sobie mówi babką od śmieci. Julia edukuję za pomocą mediów społecznościowych, warsztatów oraz wykładów jak możemy ograniczać, przerabiać na własną rękę lub segregować odpady, których nie dało się zagospodarować w inny sposób.
Podczas spotkania opowie, co dzieje się ze śmieciami po tym, jak wyrzucimy do kosza. O tym jest także książka „Nie śmieci” – wyjątkowa pozycja nie tylko ze względu na treść, ale i formę maksymalnie przyjazną dla środowiska. Książka jest możliwa do zakupienia w księgarni De Revolutionibus.
Spotkanie poprowadzi Kinga Dawidowicz.
Rozmowa jest częścią projektu „Granice”w ramach którego powstaną trzy bloki tematyczne poświęcone zagadnieniu literatury, społeczeństwa oraz architektury. Granice jako hasło w obrębie literatury zajmuje się wychodzeniem poza utarte schematy. Cel stanowi przyjrzenie się czy i ewentualnie w jaki sposób autorzy obecnie eksperymentują z formą, treścią. Czy i co daje ta zabawa czytelnikom. Czy język współczesnej narracji jest zrozumiały, czy tworzy hermetyczny świat? Na ile debiutujący pisarze mają odwagę zaproponować swój głos, na ile jest to dołączanie do zastanego chóru? Z kolei na ile uznani twórcy wychodzą poza wypracowany schemat?
Granice jako hasło społecznych podziałów, konfliktów geopolitycznych; Celem jest przyjrzenie się zagadnieniom kryzysu uchodźczego, protestom na Białorusi, kryzysowi klimatycznemu, rosnącym różnicom, a co za tym idzie granicom światopoglądowym wewnątrz państw europejskich.
Granice jako hasło wizualne, estetyczne: poruszenie kwestii związanych z aktualnym stanem projektowania urbanistycznego, wyglądu miast, projektowania pod kątem mieszkańców, świadomego kształtowania przestrzeni.
Projekt dofinansowany z budżetu Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Szczegóły

Data:
10. listopada
Godzina:
18:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:

Miejsce wydarzenia

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Polska