Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki “Historie o ludziach z wolnego wybiegu” Sławomira Shuty

11. września | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na hybrydową premierę tomu “Historie o ludziach z wolnego wybiegu” Sławomira Shuty. Spotkanie z Autorem poprowadzi Monika Ochędowska.

11 września 2020, De Revolutionibus. Books & Café, Bracka 14, godz. 18.00,

Spotkanie zarówno w wersji stacjonarnej, jak i online. Na spotkanie w wersji stacjonarnej obowiązują zapisy. Wystarczy wysłać e-mail pod adres ksiegarnia@derevolutionibus.pl
Czytelników i czytelniczki Shutego zachęcamy także do przygotowania pytań i komentarzy do zadania podczas transmisji online.

OPIS KSIĄŻKI

“Historie o ludziach z wolnego wybiegu. Pasty i skity” to pierwszy sezon serialu dokumentującego zielone wieloświaty. Wchodzimy w butach w życie społeczności przemasowionej bez zastanowienia w trakcie jej upadku z kosmicznego drzewa braku czasu i empatii. Zaludniające zielony mixkosmos hominidy mają w pełni wolny wybieg i dostęp do chrupiących suplementów w zestawach śniadaniowych, czasem krwawią. Pasty i skity to gabinet memów, gaf i gifów, studnia formatów, soczysty beef, który rozsmarowany na chlebie codzienności, wywoła chichot czwartej gęstości.

***

Tak będzie wyglądał pisarski świat przyszłości. Ujarana proza skręcona ze starych opon, mniszka lekarskiego, tojadu, części czołgu rozwalonego podczas bitwy o Przełęcz Dukielską, połamanego białego krzesła ogrodowego i statku kosmicznego, który obcy zgubili na ziemi zanim trafili do kiszonki w zapeklowanych słoikach. Shuty jest najwybitniejszym przedstawicielem nowego i obiecującego gatunku literackiego: stonera. Legalize it.
Ziemowit Szczerek

***
Zastanawiam się, czy według ortodoksyjnych definicji fundamentalistów internetowych opowiadania Shutego mogą zostać uznane za pasty. Na pewno zawierają ich najważniejsze cechy, czyli humor i grubo odklejone nawiązania do rzeczywistości.

MALCOLM XD

***
W Pastach Shutego rzuca tobą, jakbyś robił zwrot przez sztag zdezelowanym statkiem kosmicznym miotającym się między planetami, z których każda ma inny ekosystem, florę i faunę, ustrój społeczny. Czytanie wywołuje efekty nieprzewidywalne – ale przeczuwalne, dociera do ciebie, że to wcale nie jest śmieszne, że oglądasz koniec świata live, z zapętleniem co bardziej efektownych momentów, z gadatliwym komentatorem; wkurwiają cię przerwy na reklamy, masz zastrzeżenia do decyzji sędziego, wstajesz i idziesz do lodówki, koniec świata dzieje się dalej przełączasz kanały, gasisz, bo jutro do pracy. koniec świata podgryza drzwi na klatkę 10. Zapominasz, że to tylko książka i wszystko dobrze się skończy, zaczynasz rozkminiać, gdzie przechować zapasy, kiedy to wszystko się zacznie
Agata Zu Jabłońska

Sławomir Shuty – artysta ruderalny; prozaik (Zwał, Cukier w Normie, Dziewięćdziesiąte), reżyser (Luna, Panoptykon, Pokój) i memiarz (art zin Baton, https://www.facebook.com/SlawomirShuty/). Laureat Paszportu Polityki za powieść Zwał (“za literacki słuch, za pasję i odwagę w portretowaniu polskiej rzeczywistości”). Obecnie rolnik, prowadzi w Beskidzie Niskim gospodarstwo agroturystyczne Jasielówka.

Książkę można zakupić w księgarni De Revolutionibus, w innych księgarniach i sieciach oraz sklepach internetowych (także sklepie wydawcy https://www.sklep.ha.art.pl/pl/p/Historie-o-ludziach-z-wolnego-wybiego-Slawomir-Shuty/524).

W trakcie spotkania zachowany będzie reżim sanitarny. Uczestnicy spotkania zobowiązani są do zachowania odstępu 1.5 m oraz noszenia maseczek.

Szczegóły

Data:
11. września
Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Polska

Organizator

Korporacja Ha!Art