Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Alejandro Radawskim i promocja książki „Wyjedź, wróć i wyjedź”

3 grudnia 2022 | 17:00 - 18:00

Zapraszamy na spotkanie autorskie i promocję najnowszej książki znanego i cenionego w Europie reżysera i dramaturga – Alejandro Radawskiego.
„Wyjedź, wróć i wyjedź” jest sztuką teatralną, która obnaża życie czwórki bohaterów wraz z ich słabościami. Pokazuje ich przeżycia w dobie kryzysu. Bohaterowie próbują przetrwać, robiąc to, co niemożliwe. Widzimy jak migrują, jak próbują uciec z kryzysu, a ten, niczym postać z horroru, podąża za nimi dokądkolwiek się udają. Sztuka momentami mocna, dramatyczna, ale i absurdalna.
Sztuka napisana dzięki stypendium teatralnemu MAEC (Ministerstwo Spraw Zewnętrznych i Kooperacji) AECID – Hiszpańska Agencja ds. Współpracy Międzynarodowej dla Rozwoju 2013 Hiszpańska Akademia Królewska.
Alejandro Radawski jest jednym z najważniejszych polskich reżyserów i dramaturgów w Argentynie. Tworzy też w Polsce, Francji, Włoszech, Finlandii i Estonii. W Polsce wyreżyserował swoją sztukę „Dom Bernardy A” w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie. Spektakl odniósł duży sukces, wypełniając widownię po brzegi przez dwa lata jej wystawiania. W tym roku Radawski dostał wyróżnienie zespołowe za „Ferdydurke” podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
Będzie możliwość zakupu książki z autografem.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Gaczyńska.

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2022
Godzina:
17:00 - 18:00