Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Andrzejem Titkowem

27 listopada 2021 | 17:00 - 18:00

Spotkanie autorskie z Andrzejem Titkowem
Prowadzenie: Marta Perchuć-Burzyńska
W listopadzie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej gościmy Andrzeja Titkowa – poetę, reżysera, scenarzystę, producenta i wykładowcę akademickiego. Rezydencja jest wspólnym projektem Fundacji Wisławy Szymborskiej i ERGO Hestii przy współpracy z Fundacją Artystyczna Podróż Hestii.
🖋Podczas rezydencji autor pracuje nad redakcją swojego dziennika zatytułowanego „Z tysiąca i jednej niemocy”. Publikacja obejmuje lata 1968-2000.
Zapraszamy na spotkanie!
Andrzej Titkow – poeta, reżyser, scenarzysta, producent i wykładowca akademicki urodził się w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Dyplom oraz tytuł Magistra Sztuki uzyskał w roku 1972. W roku 2016, w PWSF, TV i T obronił pracę doktorską Inteligent niepokorny w kraju realnego socjalizmu w moich filmach dokumentalnych i uzyskał stopień Doktora Sztuki w dziedzinie sztuk filmowych. Jest autorem 80 filmów dokumentalnych, kilku fabularnych filmów telewizyjnych (w tym serialu Układ krążenia), filmu kinowego p.t. Światło odbite oraz reżyserem wielu spektakli teatralnych i telewizyjnych. Jest autorem tomów poetyckich: „Wstęp do nie napisanego poematu” (1976), „Zapisy, zaklęcia” (1996), „Pieśń pod pieśniami”(2016) oraz „Popiół i popiół”(2021).

Szczegóły

Data:
27 listopada 2021
Godzina:
17:00 - 18:00

Miejsce wydarzenia

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Polska