Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Romanem Husarskim/„Kraj niespokojnego poranka”

28. lipca | 18:00 - 19:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Romanem Husarskim, autorem reportażu „Kraj niespokojnego poranka. Pamięć i bunt w Korei Południowej”. Rozmowę poprowadzi Maria Mazurek.
Spotkanie na żywo w księgarni De Revolutionibus.
Transmisja wydarzenia na stronach FB Wydawnictwa Czarne oraz De Revolutionibus Books&Cafe.
Liczba miejsc ograniczona. Chęć udziału można zgłaszać pod adresem ksiegarnia@derevolutionibus.pl
Wpływy Korei Południowej od dłuższego czasu przenikają do masowej świadomości. Zajadamy się kimchi, słuchamy k-popu, zgłębiamy koreańskie praktyki kosmetyczne i z zapartym tchem oglądamy kolejne oscarowe produkcje. Pod tą maską, którą sami Koreańczycy chcą pokazywać światu, znajdziemy jednak trudną historię i jeszcze trudniejszą współczesność.
Roman Husarski porzuca stereotypy i uproszczenia i podróżując po Korei, szuka informacji u źródeł. Opowieści, które słyszy, okazują się dużo ciekawsze niż misternie kreowany wizerunek. To państwo, w którym ludzie żyją najdłużej na świecie, wielkie bogactwo spotyka się ze skrajnym ubóstwem, religie konkurują ze sobą niczym firmy, a wojny toczą nie tylko partie, lecz także regiony, pokolenia oraz płcie. Husarski barwnie opowiada o meandrach koreańskiej polityki, skomplikowanych relacjach z Japonią i Koreą Północną, ale przede wszystkim rozmawia z ludźmi, którzy zmagają się z odpowiedzią na pytanie, czym jest dla nich koreańskość i jak połączyć wieloletnią tradycję ze współczesną moralnością. Z tych opowieści wyłania się wielowymiarowa, niejednoznaczna i niezwykle fascynująca Korea.

Szczegóły

Data:
28. lipca
Czas:
18:00 - 19:00

Miejsce

De Revolutionibus Books&Cafe
Bracka 14
Kraków, Polska

Organizator

Wydawnictwo Czarne
Strona internetowa:
https://czarne.com.pl